Duże rozmiary

Wydawać by się mogło, że przy dzisiejszym nasyceniu rynku obuwniczego w Polsce żaden konsument nie powinien mieć problemów ze znalezieniem dla siebie odpowiedniej pary butów. I na pierwszy rzut oka rzeczywiście tak jest. Problemy zaczynają się w przypadku osób z nietypowym rozmiarem stopy. Szczególnie pokrzywdzone są panie, stojące przed wyzwaniem zakupu obuwia w rozmiarze większym niż 42.

 

Duże stopy to nie powód do kompleksów

Jak wskazują naukowcy, jest to naturalna kolej rzeczy, biorąc pod uwagę zmiany ewolucyjne, skutkujące tym, że kobiety są coraz wyższe. Za sprawą wysokoenergetycznej żywności, do której mamy dziś ułatwiony dostęp, zwiększa się nie tylko wzrost i waga pań, ale również stopy i dłonie. Dość powiedzieć, że jeszcze przed kilkudziesięcioma laty rozmiar 39 uchodził za stosunkowo duży, a znalezienie damskiego obuwia w rozmiarze 42 graniczyło z cudem, dzisiaj natomiast są to coraz bardziej pożądane rozmiary.

 

Kiedy zakup butów staje się męką

Choć wzrost popytu na buty w nietypowych rozmiarach jest zauważalny, podaż wciąż pozostawia wiele do życzenia. Wystarczy pobieżne zerknięcie na fora internetowe, by przekonać się, że dostęp do damskiego obuwia w większych rozmiarach jest dość ograniczony. W wielu przypadkach paniom pozostają długie i żmudne poszukiwania butów po całej Polsce, w innych – kompromisy, a te zaś zwykle wiążą się… z noszeniem niedopasowanego obuwia.

 

Gdzie szukać rozwiązania?

Chodzenie w niedopasowanym obuwiu wiąże się z ryzykiem wielu schorzeń, takich bolesne otarcia, deformacje, problemy w obrębie stawów i więzadeł. Obok kręgosłupa stopy są główną podporą naszego ciała, dlatego ich komfort jest szalenie istotny.

 

Bez odpowiedniego obuwia trudno mówić o jakimkolwiek komforcie, pytanie jednak – gdzie takiego szukać w przypadku kobiet z większym rozmiarem stóp? Naprzeciw oczekiwaniom Klientek wychodzi producent damskiego obuwia SEBA – rodzinna firma z tradycjami, specjalizująca się w produkcji butów nietypowych.

 

Buty damskie duże rozmiary tworzone przez firmę SEBA wykonywane są z wysokiej jakości skór włoskich, charakteryzują się unikatowym designem oraz starannością wykonania. W szerokiej ofercie firmy można znaleźć wiele rodzajów obuwia kobiecego – od szpilek, przez mokasyny i balerinki, na sandałach, kozakach i butach ślubnych kończąc, a każda para dostępna jest w rozmiarach aż do 45. SEBA produkuje również obuwie dla pań z szerszymi stopami oraz tęższymi łydkami.