Małe rozmiary

Małe jest piękne”, jak mawia przysłowie. Rzecz dotyczy również damskich stóp, bo jak wskazują badania, małe stopy znajdują większe uznanie w oczach mężczyzn niż większe. Problem zaczyna się wtedy, gdy są one na tyle małe, że zakup odpowiedniego obuwia staje się przedsięwzięciem wymagającym determinacji i nierzadko – sporych pokładów cierpliwości.

Mała stopa, duży kłopot

„Butów nigdy zbyt wiele” – takiemu przekonaniu hołduje spory odsetek damskiej części społeczeństwa. Motyw miłości kobiet do obuwia urósł wręcz do rangi stereotypu, między innymi za sprawą popkultury, która utrwaliła go w literaturze czy kinematografii. Spróbujmy zatem wyobrazić sobie, jak bardzo musi być sfrustrowana przedstawicielka płci pięknej, która nie może kupić wymarzonych szpilek, ponieważ… ma za małą stopę, a rozmiary upatrzonych butów zaczynają się od 36.

Bywalczynie działów dziecięcych

Sporo kobiet mających stopy w rozmiarze 35 i niższym przyznaje się do tego, że w buty zaopatrują się, przeszukując w sklepach obuwniczych działy dziecięce. Niektóre radzą sobie z problemem „doraźnie”, korzystając z wkładek zmniejszających obuwie. Inne z kolei narzekają, że znalezienie butów w nietypowym małym rozmiarze, takich, które prócz wysokich walorów estetycznych odznaczać się będą wygodą użytkowania, jest bardzo trudne. Jeszcze inne skarżą się na to, że zakup butów, który dla większości kobiet stanowi czystą przyjemność, dla nich jest drogą przez mękę, którą zmuszone są od czasu do czasu przebyć.

Gdzie znaleźć wymarzone buty w rozmiarach 32, 33, 34, 35?

Odpowiednio dopasowane obuwie to nie tylko komfort, ale i zdrowie. To, co zakładamy na stopy, wpływa zarówno na nie same, jak również na kondycję kręgosłupa. Dlatego nie warto decydować się na kompromisy pokroju wkładek zmniejszających rozmiar buta. Tym bardziej, że wysokiej jakości damskie obuwie w małych rozmiarach (32, 33, 34 czy 35) da się kupić. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie szukać.

SEBA – producent damskiego obuwia w nietypowych rozmiarach

Firma SEBA wychodzi naprzeciw potrzebom i wymaganiom pań uskarżających się na brak różnorodności w asortymencie obuwniczym w nietypowych małych rozmiarach. Buty dostępne w ofercie firmy produkowane są z wysokiej jakości skór włoskich, w rozmiarach zaczynających się już od 32. Dużym atutem jest również różnorodność oferowanych rodzajów obuwia: od szpilek i mokasynów, przez kozaki, sandały, aż po buty ślubne.